Konferencja - Kujawsko-Pomorskie Centrum Zielarstwa im. Anny Wazówny

Dnia 6 listopada 2022r. na Zamku Golubskim odbędzie się konferencja promująca zasoby naturalne, walory przyrodnicze i dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego w ramach idei pn. Kujawsko-Pomorskie Centrum Zielarstwa. Głównymi celami konferencji są: promocja fitochemii i fitomedycyny, wystawa (ekspozycja zielarska i medycyny naturalnej) oraz inauguracja odtworzonego laboratorium z czasów Anny Wazówny.  

W ramach przedsięwzięcia przewidziane są niezwykle ciekawe wykłady: „Zioła, zielarstwo, leki naturalne w farmacji”, „Zioła kuchni” czy też „Zioła w medycynie i kosmetyce”, które zostaną wygłoszone przez wysokiej klasy specjalistów takich jak prof. dr hab. n. farm. Krystynę Skalicką-Woźniak - Sekretarz Główną Europejskiego Towarzystwa Fitochemicznego (2017), przedstawicielkę Wydziału Farmaceutycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, dr hab. prof. UMK Magdalenę Ligor - ekspertkę  w dziedzinie technik chromatograficznych, metody przygotowania próbki, analiza żywności i wody, przedstawicielkę Wydziału Chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz prof. dr hab. n. med. Agnieszkę Owczarczyk-Saczonek – ekspertkę w zakresie chorób dermatologicznych i reumatologicznych, przedstawicielkę Wydziału Lekarskiego na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.  Wydarzenie to stanowi pierwsze w ramach corocznie planowanych, we współpracy z Zamkiem Golubskim, konferencji, debat i pikników naukowych pod wspólną nazwą „Kujawsko-Pomorskie Centrum Zielarstwa”.

Konferencja ma status wydarzenia towarzyszącego Kujawsko-Pomorskiemu Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu 2022, które odbędzie się w dniach 6-8 listopada br. w Hotelu Filmar w Toruniu.

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Program wydarzenia w załączniku.